Zrębki drzewne

Dostarczamy drewno dla energetyki i przemysłu

Zrębka drzewna to materiał, powstający w wyniku rozdrabniania drewna w rębaku. Występuje on w postaci niewielkich kawałków – od kilku do 55 milimetrów. 

Zrębki drzewne pozyskuje się często z drewna o słabszej jakości, czy odpadów tartacznych. Istnieją też wykorzystywane do tego konkretne gatunki drzew.

Drzewna zrzyna ma zastosowanie przede wszystkim w dwóch dziedzinach: przemyśle oraz energetyce. Zrębki opałowe, używane w elektrociepłowniach nie muszą mieć określonych właściwości pod względem wilgotności. Zrębki drzewne pozyskiwane do celów produkcyjnych stosuje się choćby w płytach wiórowych i pilśniowych. Drzewa, które są odpowiednie do pozyskiwania tego rodzaju trocin to m.in. świerk i osika, co oznacza, że zastosowanie znajdzie tu zarówno drewno z drzew liściastych, jak i iglastych.

Oferujemy zrębki drzewne w okazyjnych, korzystnych cenach. Skupujemy zrębki opałowe, trociny drzewne oraz zrzyny tartaczne. Nasza oferta jest dostosowana zarówno do podmiotów przemysłowych, jak i klientów poszukujących materiału opałowego. Zapewniamy wysoką jakość obsługi, a także samego zakupionego towaru.